Strefa Aktywnego Seniora

Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.

Strefa Aktywnego Seniora


Opis

Strefa Aktywnego Seniora jest gminnym programem skierowanym do mieszkańców miasta i gminy Grodzisk Mazowiecki w wieku 60+. Jego celem jest spowalnianie procesu starzenia się poprzez stałe podnoszenie jakości życia osób starszych, wspieranie ich aktywności, pomoc w zachowaniu dobrej kondycji fizycznej i psychicznej.

W ramach programu oferujemy seniorom regularne zajęcia oraz liczne imprezy o charakterze kulturalno-edukacyjnym: koncerty, seanse filmowe, wycieczki, wykłady czy spotkania. Uczestnictwo we wszystkich stałych formach aktywności oraz większości wydarzeń jest nieodpłatne, a jedynym warunkiem jest posiadanie Karty Mieszkańca Grodziska Mazowieckiego.

Zajęcia SAS odbywają się w pomieszczeniach Mediateki, Centrum Kultury, Pawilonu Kultury oraz w plenerze. Naszą ofertę można podzielić na ćwiczenia kondycyjno-ruchowe, warsztaty artystyczne oraz różne formy edukacji. Wszystkie kursy prowadzone są przez kompetentnych i życzliwych instruktorów, których fachowość i zaangażowanie są stale podkreślane przez uczestników. SAS jest jednym z najbardziej nowatorskich projektów tego typu w skali ogólnopolskiej.

Regulamin i warunki

Warunkiem skorzystania zajęć jest ukończone 60 lat oraz posiadanie Grodziskiej Karty Mieszkańca.