x
Image

Nowe zasady zniżek w komunikacji autobusowej

Starostwo Powiatu Grodziskiego wraz z gminami: Grodzisk Mazowiecki, Baranów, Jaktorów, Milanówek i Żabia Wola, wprowadziło istotne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej. Stworzono 14 nowych, powiatowych linii autobusowych, które obsługują mieszkańców kilkunastu miejscowości, dzięki czemu istotnie zwiększył się zasięg komunikacji w powiecie grodziskim. Zaprojektowano międzygminne trasy i przyjazne rozkłady jazdy, wzajemnie ze sobą skoordynowane. Połączenia są obsługiwane nowymi niskopodłogowymi autobusami PKS Grodzisk Mazowiecki.

W komunikacji powiatowej obowiązuje przejrzysta taryfa opłat. Podróżni za przejazdy po samym mieście Grodzisk Mazowiecki zapłacą 2 zł, a w przypadku biletu miesięcznego – 50 zł. Bilet na jedną gminę to 3 zł i 75 zł, na dwie – 4 zł i 100 zł. Można również korzystać z wszystkich należnych ulg ustawowych charakterystyczne dla komunikacji zwykłej w drogowych przewozach osób. Szczegółowe informacje na stronie https://www.powiat-grodziski.pl/index.php?cmd=zawartosc&opt=pokaz&id=269

Natomiast dla mieszkańców Gminy Grodzisk Mazowiecki, posiadających Grodziską Kartę Mieszkańca przewidziano specjalną ulgę w biletach jednorazowych - bilet na przejazd w granicach miasta kosztuje 1 zł, a w granicach gminy 2 zł.

Ponadto nadal obowiązuje ulga 50% na bilety komunikacji miejskiej, jednorazowe i miesięczne, czyli autobusy linii: 3, 6, 10, 11. Pozostałe linie kursują w ramach komunikacji powiatowej.